26 EKİM 1992 MONİTÖR HABERLER – BİLGİSAYAR HASTANESİ’NE İLGİ BÜYÜYOR – 26.10.1992

Basın

Günün her saatinde Bilgisayar bakım onarırm hizmetleri verecek olan Bilgisayar Hastanesi yoğun bir şekilde faaliyetini sürdürüyor. Türkiye’de ilk defa Bilgisayar Hastanesi tarafından başlatılan uygulama ile özel anlaşma kapsamındaki müşterilere, tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat teknik servis desteği sağlanıyor.

Başlattıkları uygulama ile beklemeye tahammülü olmayan ya da otel, hastane gibi kesintisiz çalışmak durumunda olan iş yerlerinin donanımlarında çıkan arızalara anında müdahale ettiklerini belirten Bilgisayar Hastanesi yetkililerinden Barış Tuncertan, şunları söyledi: “Çalışmalarımız genelde PC üzerinde yoğunlaşmış bulunmaktadır. Amacımız, sistem arızaları nedeni ile müesseselerin uğradığı iş kaybı ve bundan doğan maddi zararların en az düzeye indirmektir. Periyodik koruyucu bakım, teşhis ve onarım, yedek parça, kapasite arttırırmı, network ve çok kullanıcılı sistemler, tesisat, kablolama, sistem destek ve bağımsız danışmanlık konularında hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz hizmetlerimizden iki türlü yararlanma imkanına sahipler. Birinci seçenekte, yaptığımız dönemsel sözleşme ile müşterilerimizin çıkan ve çıkacak olan tüm sorunlarını çözümlüyoruz. Sistemde bir arıza olmasa bile belli zamanlar içinde müşterilerimizi ziyaret edip sistemin bakımını yapıyoruz. İkinci seçenekte ise, sisteme yalnızca arıza çıktığında müdahale ediyoruz. Sistem onarımının uzun sürmesi halinde ise müşterilemize bilgisayar da kiralayabiliyoruz. Ayrıca, çıkan ya da çıkacak olan tüm virüsleri de temizleyebiliyoruz.”

Bilgisayar Hastanesi tarafından, önümüzdeki günlerde Macintosh’lar ve büyük sistemlere de teknik servis ve destek hizmeti verilmeye başlanacağı bildirildi.