BİLGİSAYAR HASTANESİ’NDEN “İCAT” HİZMETİ

Basın

Bireysel ve kurumsal bilgisayar pazarında bakım ve onarım hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi, deneyim ve birikimlerini tek bir kutu içerisinde toplayarak “icat” servis paketleri aracılığıyla bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sundu.

Dizüstü, masaüstü ve cep bilgisayarları ve yazıcılar için 1 yıllık limitsiz sevis hizmeti sağlayan icat, Türkiye’de ilk kez tüketicilerin hizmetine sunulmuş bireysel bakım anlaşmaları içeriyor

Bilgisayar kullanıcılarına hızlı, etkin, profosyonel tamir ve bakım hizmeti sunulması amacıyla hayata geçirilen icat, iki farklı paket halinde sunuluyor.

İcat standart ürününü satın alan bir kullanıcı, marka ve model bağımsız olmak üzere masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı ile yazıcısına 1 yıl boyunca ücretsiz ve limitsiz, parça hariç servis desteği alma imkanına sahip oluyor. İcat HP paketinde ise HP ve Compaq marka dizüstü bilgisayarlara parça dahil olmak üzere 1 yıl garanti temin ediliyor.

İcat standart paketinin fiyatı 60 dolar artı KDV, icat HP paketinin fiyatı ise 120 dolar artı KDV olarak belirlendi. İcat servis paketlerinin adı, Türkçe karşılığı “bireysel bakım anlaşması’olan ‘individual care agreement’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. ‘t’ harfi ise, icat paketlerinin tüketiciye sağladığı katma değer ile yeniliği işaret ediyor .

Bilgisayar Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Okyay, icat paketlerinin tanıtımı nedeniyle düzenlenen basınla sohbet toplantısında, paketler sayesinde artık Türkiye’de bilgisayarlar için servis hizmeti almanın bir sorun olmaktan çıktığını söyledi.

Okyay, Bilgisayar Hastanesi’nin 2005 yılı itibariyle icat üzerlerine, kurumsal bakım anlaşmalarına, bilgisayar kiralama himetlerine ve ikinci el ürün satışına yönelik olarak çalıştığını ifade ederek, şunları kaydetti :

“2005 yılı içerisinde 24 bin icat servis paketi satışı gerçekleştirmeyi hedefleyen Bilgisayar Hastanesi, mevcut işlerinin yüzde 20’sini İcat’a geçirmeyi amaçlıyor. Yılda 50 bin bilgisayara tamir ve bakım hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi, icat servis paketleriyle birlikte bu rakamı 65 binin üzerine çıkarmayı hedefliyor. “