BİLGİSAYARLARA “ÖZEL HASTANE”

Basın

İstanbul ve Ankara’da hizmet veren Bilgisayar Hastanesi’ nin Genel müdürü Ercan Akbay, “Her türlü arızayı 24 saat içinde giderebiliyoruz” dedi.

Gelişen teknoloji ile hemen her alanda kullanıma giren bilgisayarların da artık özel bir hastaneleri var. Şimdilik sadece İstanbul ve Ankara’da bulunan Bilgisayar Hastanesi yetkilileri, bu alanda ilk olmanın ve bilgisayarları bozulan şirketleri, işgücü ve maddi kayıplardan kurtulmanın mutluluğunu yaşıyorlar. 1992 yılında kurulan hastanenin Genel Müdürü Ercan Akbay, amaçlarının dünya standartlarını Türkiye şartlarına adapte ederek, kusursuz bir bilgi ağı oluşturmak olduğunu belirterek, “Hastane’de, bakım ve onarım hizmetinin yanısıra, eğitim de veriliyor. Eğitimli kullanıcılar ile işyerlerindeki verimin yüzde yüz artacağına inanıyoruz” diyor. Özel anlaşma yaptığımız şirketlere yıl boyunca bakım servisi yaptıklarını anlatan Akbay, “Ayrıca onlara teknik eleman takviyesinde de bulunuyoruz. Bu arada Hastane’mize başvuran ama bizimle sözleşmesi olmayan şirketlerin de sorunlarını çözüyoruz. Tüm arızaları en geç 24 saat içinde gidererek, makinaları sahiplerine teslim ediyoruz” şeklinde konuşuyor.

Saati 50 Dolar

Bilgisayar Hastanesi Genel Müdür’ü Ercan Akbay, yaptıkları onarımın maliyetinin arızanın boyutuna gore değiştiğini belirterek, “Genellikle saat başı ücret alıyoruz.  Buna göre, müşteri yerinde çalıştığımız ilk saat 50 dolar, takip eden saatler ise 40 dolar üzerinden faturalandırılıyor. Kendi laboratuvarımızda yaptığımız onarımlarda ise 40 dolar, takip eden saatler 30 dolar olarak belirleniyor” dedi.