BT Haber 4-10 kasım 2002 – Her ile bir Bilgisayar Hastanesi

Basın

Bilgisayar Hastanesi, organizasyon yapısını genişleterek 2003 yılının sonbaharında her ilde bir temsilci bulundurmayı hedefliyor.

Bilgisayar Hastanesi, şu anda 18 ildeki temsilci sayısını önümüzdeki yılın sonbaharında 81’e çıkartmayı amaçlıyor. Önceliği bölgelerde yaygınlık sağlamaya veren şirketin hedefleri arasında ikinci el ürün alış satışlarına ağırlık vermek ve servis ürünlerine çeşitlilikler getirmekte bulunuyor. Bilgisayar Hastanesi Satış Müdürü Deniz Girgin, son iki senedir Türkiye’de yaşanan krizle beraber şirketlerin yeteri kadar satış yapamadıkları ve servis işine el atmaya çalıştıklarını belirterek, “Biz geçici değil kalıcı olarak bu işteyiz. Bu da bizim servis sektöründeki yerimizi daha da pekiştiriyor. Şu anda geçicici olarak servis sektörüne el atan şirketler bir süre sonra çekilecekler. Bu nedenle biz de yeniden yapılanma dönemi içine giriyoruz.” dedi.

Organizasyonunu tüm Türkiye’de servis verebilir hale getirmek için çaba gösteren şirket, genişletme çalışmalarına devam ediyor. 2002 yılı sonunda 20-30 ilde temsilci bulundurmayı amaçladıklarını söyleyen Girgin, “Türkiye’deki en gerçekçi yaygın servis ağını kurmak istiyoruz. Hedefimiz 2003 yılında 81 il ve il kadar büyük olmuş ilçelerde temsilciler oluşturmak” dedi. Temsilcilerini seçerken şirketlerin kendi bölgelerinde veya illerinde etkili, servis verme kapasitesine sahip olmalarına özen gösterdiklerini ifade eden Girgin. “TSE belgeleri olmasına özen gösteriyoruz. Bu şirketlerdeki teknik elemanlara çeşitli eğitimler veriyoruz, sertifikasyon prgramları tabi tutuyoruz. Anadolu’daki bayilerimiz tamir etme sertifikasyon yeteneklerine sahip değillerse, o zaman daha çok teslim alma-teslim etme görevi üstleniyorlar.

Bilgisayar Hastanesi, internet üzerinden 2. El ürünler alım satım işlerine önümüzdeki dönemde hız vermeyi planlıyor. Girgin, 2. el ürünlerin alım satımı ile ilgili olarak şunları kaydetti:”İkinci elde krizden dolayı talep çok fakat arz yok. Kimse elindeki cihazı satmıyor. Önümüzdeki dönemde işlerin biraz daha açılmasıyla arzın da gelmeye başlayacağına inanıyoruz. Bu nedenle 2. el ürünler için İnternet sitemizi yeniden düzenliyoruz. Anadolu’daki bayilerimizde ikinci el ürünleri müşterilerine teslim edebilecek, arızalarına bakabilecek ve her türlü sorunu ile ilgilenebilecek yapıda olsun istiyoruz.”

Öte yandan kendi servislerinde de çeşitli değişiklikler yapan Bilgisayar Hastanesi, IBM, HP, Epson, Compaq gibi ana şirketlerin servis paketlerine benzer kendine özgü servis paketleri sunmaya hazırlanıyor. Girgin, Artı Servis, Artı Garanti adlı servislerinin hazır olduğunu, bunların 2003 ilk veya ikinci çeyreğinde piyasaya sunulacağını dile getirdi. Bu servislerin tüm Türkiye’deki Bilgisayar Hastanesi bayileri  kanalı ile verileceği öğrenildi.