CHİP 01.02.2005 – Bilgisayarlarınızın sağlık sigortası: “icat”

Basın

PC’ler de hastalanır

1992 yılından bu yana bireysel ve kurumsal bilgisayar pazarında bakım ve onarım hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi, Türkiye’ de bir ilki gerçekleştiriyor. Bilgisayar Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana edindiği tüm deneyim ve birikimler tek bir kutu içerisinde toplanarak, icat paketleri aracılığı ile Türkiye’deki tüm bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Türkiye’de ilk kez sunulan bu hizmet, kutulanmış ve raflarda satılabilir hale getirilmiş, bilgisayarlara yönelik servis paketlerinden oluşuyor.

İcat servis paketlerinin ismi, Türkçe karşılığı ‘bireysel bakım anlaşması’ olan ‘individual care agreement’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. ‘t’ harfi ise icat paketlerinin tüketiciye sağladığı katma değer ile yeniliği işaret ediyor ve ürün logosunda “+” işaretiyle simgeleniyor. Dizüstü, masaüstü ve cep bilgisayarları ve yazıcılar için 1 yıllık limitsiz sevis hizmeti sağlayan icat, Türkiye’de ilk kez tüketicilerin hizmetine sunulmuş bireysel bakım anlaşmaları içeriyor.

Tüm Türkiye’deki bilgisayar kullanıcılarına hızlı, etkin, profosyonel tamir ve bakım hizmeti sunulması amacıyla hayata geçirilen icat, iki farklı paket halinde sunuluyor. İcat standart ürününü satın alan bir kullanıcı, marka ve model bağımsız olmak üzere masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı ile yazıcısına 1 yıl boyunca ücretsiz ve limitsiz, parça hariç servis desteği alma imkanına sahip oluyor. İcat HP paketinde ise HP ve Compaq marka dizüstü bilgisayarlara parça dahil olmak üzere 1 yıl garanti temin ediliyor. Üstelik arızalı cihazlar parça değişimi gerekmeyen durumlarda en geç 48 saat içerisinde tamir edilip, kullanıcısına teslim ediliyor. ‘icat Standart’ paketi 60 $+KDV, ‘icat HP’ paketi ise 120 $+KDV  fiyatla satılıyor.

Bilgi için: www.bilgisayarhastanesi.com

“icat Standart” ürününü satın alan bir kullanıcı, marka ve model bağımsız olmak üzere masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı ile monitörüne 1 yıl boyunca ücretsiz ve limitsiz, parça hariç servis desteği alma imkanına sahip oluyor. “icat Standart” paketi kapsamında bir yıl boyunca parça hariç, ücretsiz ve limitsiz olarak şu hizmetler sunulmakta: Arıza tespiti ve onarımı, sıfırdan sistem kurulumu (formatlama), yeni donanım yükseltilmesi (upgrade),donanım sürücülerinin güncellenmesi, virüs temzliği, internet bağlantısı ve e-posta ayarlarının yapılandırılması

İcat HP paketinde ise HP ve Compaq marka dizüstü bilgisayarlara parça dahil olmak üzere 1 yıl garanti temin edilmekte. “icat HP” paketi kapsamında, Türkiye’de bulunan tüm HP Bölge Onarım Merkezleri ve Yetkili Servis Noktaları’ndan servis almak mümkün. “icat HP” sadece HP ve Compaq dizüstü bilgisayarların nx50xx, nx70xx, nx90xx, Omniobook ( XE3, XE4, XT), Evo, Presario ve Armada serilerinde yer alan tüm modeller için geçerli.