EYLÜL 1992 – Bilgisayar Hastanesi Açılıyor – 01.09.1992

Basın

Bilgisayar Hastanesi

Kullanım alanları ve kullanan kişi sayısı son yıllarda hızla artan bilgisayarların, tamir, bakım sorunlarını gidermek amacıyla, SMART Bilgisayar Limited Şirketi tarafından Gümüşsuyu’unda bir “hastane” açıldı. Kendilerini doktor, hemşire gibi hissettiklerini belirten Bilgisayar Hastanesi  uzmanları “Bilgisayarlar da hasta olur. Tam teşekküllü hastanemizde, bilgisayar virüsünden ve ünitelerinden kaynaklanan tüm rahatsızlıklar çözüme ulaştırılıyor” dediler. Firma sahiplerinden Levent Gürkan, Bilgisayar Hastanesi’ nin diğer hastanelerden pek farkı olmadığını belirterek, “Yalnış kullanılırsa bilgisayarlar da insanlar gibi virüs kapıyor ve işlerini yerine getiremiyorlar. Biz de bazen yerinde, bazen hastanemizde müdahale ederek hasta bilgisayarları iyileştiriyoruz” diye konuştu. Gürkan, virüslere karşı bilgisayarın korunması için, kopya sonucu çoğaltılan programların kullanılmaması konusunda uyarıda bulunarak, “ Bilgisayar’ın yapısını da bir insan gibi algılamak gerekir” dedi.

Bilgisayar Hastanesi Açılıyor

Bilgisayar Hastanesi bugün hizmete girecek. Bilgisayar bakım, tamir ve teknik hizmetler vermek amacıyla inşa edlien ve İstanbul’da bugünden itibaren hizmete girecek olan Bilgisayar Hastanesi’nde 15 kişilik uzman kadro görev yapacak. Acil servis, poliklinikler ve diğer birimlerinde yer aldığı hastane, gezici servisiyle tatil günlerinde de hizmet verecek.

Hastane kurucularından Levent Gürkan, Bilgisayar Hastanesi’nde makina satışı yapmayacaklarını, hastanede sadece tamir ve bakım hizmetlerinin verileceğini söyledi. Gürkan, “Bir süre sonra gezici servislerimizle de hizmet vermek istiyoruz. Özellikle tatil günlerinde acil bakım hizmeti alınması gereken kullanıcıya gezici servisimiz anında ulaşarak sorunlarına çözüm bulacağız.” dedi.

Levent Gürkan, Bilgisayar Hastanesi’nin Ankara ve İzmir’de de hizmete gireceğini söyledi.