Hürriyet – Bilgisayar Hastanesi

Basın

KULLANIM alanları ve kullanan kişi sayısı son yıllarda hızla artan bilgisayarların, tamir, bakım sorunlarını gidermek amacıyla, SMART Bilgisayar Limited Şirketi tarafından Gümüşsuyu’nda bir “hastane” açıldı. Kendilerini doktor, hemşire gibi hissettiklerini belirten Bilgisayar Hastanesi uzmanları “Bilgisayar da hasta olur. Tam teşekküllü hastanemizde, bilgisayar virüsünden ve ünitelerinden kaynaklanan rahatsızlıklar çözüme ulaştırılıyor” dediler. Firma sahiplarinden Levent Gürkan, Bilgisayar Hastanesi’nin diğer hastanelerden pek farkı olmadığını belirterek, “Yanlış kullanılırsa bilgisayarda insanlar gibi virüs kapıyor ve işlevini yerine getiremiyor. Biz de bazen yerinde bazen hastanemizde müdahale ederek hasta bilgisayarları iyileştiriyoruz” diye konuştu. Gürkan, virüslere karşı bilgisayarların korunması için, kopya sonucu çoğaltılan programların kullanılmaması konusunda uyarıda bulunarak, “Bilgisayarın yapısını da bir insan gibi algılamak gerekir” dedi.

Bilgisayar Hastanesi eğitim de veriyor

BİLGİSAYAR HASTANESİ’nin sunduğu hizmetlere bir yenisi daha eklendi. Bilgisayar Hastanesi, vereceği bilgisayar eğitimi ile işyerinizdeki verimliliği yüzde 100 arttırıyor. Ciddiyet, Profesyonellik ve sürekliliği ilke edinen Bilgisayar Hastanesi, Windows, Word, Excel, Power Point, Lotus Dbase Link Paket programlarını içeren pratik eğitim olanağını sunuyor. İster kendi işyerinizde, isterseniz Bilgisayar Hastanesi’nin merkezinde, sizin belirleyeceğiniz zamanlarda ve 4 kişiden büyük gruplara kademeli indirim yaparak gerekli hizmeti veriyor.

Bilgisayar Hastanesi Güneydoğu’da şube açıyor

Her marka bilgisayar servis hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi,yoğun taleplere cevap veremeyince İstanbul dışına açılmaya karar verdi. Hastane, ilk şubesini 5 bin bilgisayarın kaderine terkedildiği Diyarbakır’da kuracak.

Türkiye’de sayıları bir milyonu geçen bilgisayarlar, trilyonlarca liraya ifade edilen bir tamir pazarı yarattı. Yaklaşık bir yıl içerisnde 4 bin bilgisayarın onarım ve bakım işini yapan Bilgisayar Hastanesi, yoğun talep üzerine Türkiye’nin birçok yerinde şube açmaya karar verdi. Franchising yöntemiyle 30’a yakın büro açmayı planlayan Bilgisayar Hastanesi ilk şubesini Diyarbakır’da kuracak. Diyarbakır’da Hasel, Diyarkom ve Fenbil’in ortak kurdukları şirketle 21 Ekim’de anlaşma imzalayacaklar. Diyarbakır’dan sonra sırada bilgisayarda satış patlaması yaşanan Adana, Gaziantep, Kayseri, Konya, Denizli ve Samsun var. Hastane Ankara ve İzmir şubelerini kendisi açmayı planlıyor.

Franchising yöntemiyle kurulan şubelerin maliyeti 400 milyon ile 1 milyar arasında olacak. Şubelik verilen şirketler Bilgisayar Hastanesi’ne 150-200 milyon lira isim hakkıyla birlikte ayda 50 milyon lira telif hakkı ödeyecekler.

Şirketin bilgisayar mühendisi 3 kurucusundan birisi olan Ahmet Okyay, on üç ay içinde 200 bakım anlaşması yaptıklarını, müşteri sayısının 2 bin 500’ü aştığını söyledi.

Bilgisayar en çok neden hastalanır?

1-Kullanıcı hataları

2-Görüntü kartı ve monitörlerde arızalar

3-Disk ünitelerindeki arızalar

4-Virüsler

5-Programın yanlış kullanılması

6-Kablo-konnektör bağlantı hataları

Dedeoğlu’na en iyi hizmet ödülü

Compaq Türkiye’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği servis sağlayıcıları toplantısında “Müşteri Memnuniyeti Ödülü”, Bilgisayar Hastanesi’nden Erkan Dedeoğlu’na verildi. Compaq Türkiye’nin Digital ile birleşmenin ardından düzenlenen ve servis sağlayıcılarını biraraya getiren toplantıda Dedeoğlu’na bir Compaq avuçiçi bilgisayar, diğer servis sağlayıcı firma temsilcilerine de birer teşvik ödülü verildi. Ödül sahibinin, yılboyunca Compaq müşterilerinden gelen geri bildirimler ve görüşler doğrultusunda belirlendiği bildiriliyor.