Hürriyet-Ekonomist/ 8 Ağustos 1993 Yıl 3 – sayı 32 -Bilgisayar Hastanesi’nden cihaz solisyon bayiliği – 08.08.1993

Basın

Büro otomasyon sistemlerini, özellikle de bilgisayarları uzun sure kullanmak istiyorsanız, bu aletleri doğru temizlemelisiniz. Çünkü milyonlar değerindeki bu aletlerin kötü kullanımı, onarımı imkansız bozukluklara neden olabilir. Yaklaşık 1 yıldır İstanbul’da hizmet veren Bilgisayar Hastanesi’nin tek faaliyet konusu ise bilgisayar teknik servisi. Hastane, teknoloji yükseltilmesinden virus temizliğine, işletim sistemi desteğinden modem ve yazılıma kadar bilgisayarla A’dan Z’ye ilgileniyor. Bu kuruluş şimdi de bilgisayar başta olmak üzere değerli cihazların temizlenmesi için solüsyon pazarlamasına başladı.

200 ml’lik spreyler şeklinde satışa sunulan bu yeni üründe kullanılan hammadde ithal ediliyor. Bu ürünün satışı için belli bölgelerde bayi teşkilatı kurulması planlanıyor. Öte yandan şu anda bir tek İstanbul’da bulunan Bilgisayar Hastanesi de şubeler açacak. Hastane, Bursa, Ankara, Ankara ve İzmir olmak üzere 5 ayrı şehirde faaliyetini sürdürecek.

İşin Aynası

• Uygun Yer: Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, Doğu ve İç Anadolu bölgelerinde satış şansı yüksek iller.
• İlk Sermaye: Kırtasiye ve elektronik cihaz satışı yapan mağazalar tercih ediliyor. Alınan mala bağlı olarak az miktarda ek bir finansman gerekiyor.
• Gerekli Nitelikler: Dağıtım firması olabileceği gibi,kırtasiye ve elektronik cihaz mağazaları da bayilik alabilir.
• Yıllık ciro hedefi: Aylık 50 milyon lira ciro tahmin ediliyor.