Çalışma saatleriniz nedir ? 

Çalışma saatlerimiz Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00 arasındadır.

Kısa Dönem Cihaz Kiralama Nedir ? 

Cihaz Kiralama bilişim sektöründe hizmet veren firmamızın, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda kısa dönemli (otuz günden az) satın almadan kullanmak istediği bilgisayar, notebook, yazıcı, tablet ve çevre birimi ürünlerini kiralama hizmetidir. Bu hizmete ürünlerin yanında gerektiği durumlarda teknik servis ve eleman desteği de eklenebilmektedir. 

Kimler Kısa Dönem Cihaz Kiralamalıdır ? 

Genelde satınalma ihtiyacı olmayıp, kongre, eğitim, seminer, seyahat, yurt dışından gelen misafir, bayi toplantısı, şehir dışında yapılan organizasyon, bozulan bir cihazın olası uzun süreli onarımı sırasında ve acil olan durumlarda cihaz kiralama hızlı, ekonomik ve güvenilir bir çözümdür. Ürünlerle beraber gelen işletim sisteminin de cihazlarla beraber kiralanıyor olması risk almak istemeyen ve yasal olmayan lisansız çözümlere yönelmek istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir. 

Kısa Dönem Cihaz Kiralama Kapsamında Hangi Hizmetler Vardır ? 

Cihaz Kiralama kapsamında bilgisayar ve notebooklarda lisanslı işletim sistemi, kablosu adaptörü, taşıma çantası vb. çalışması için gerekli olan tüm ekipman vardır. Yazıcılarda şerit, kartuş, toner gibi tüketim malzemesi kategorisindeki ürünler bedeli ayrıca faturalanarak istenirse yazıcılarla beraber verilebilir. İstenilmesi durumunda internet bağlantısı sağlanabilir. Apple ipad kiralamalarında talep olduğu takdirde uygulama konularında destek verilmektedir.

Kısa Dönem Cihaz Kiralama Nereden ve Nasıl Yapılır ? 

Cihaz Kiralama hizmeti için İstanbul Merkez ofisimize şahsen başvurulabileceği gibi istenirse irtibata geçmeniz durumunda deneyimli müşteri temsilcilerimizin sizleri ziyareti ve daha sonraki karşılıklı görüşmeler neticesi size özel hazırlanır ve fiyatlandırılır. Sözleşme ile gerçekleşen Cihaz Kiralama işleminde kira ödemesi ve kiralama teminatı cihaz teslimat aşamasından önce gerçekleşmek durumundadır. 

Kısa Dönem Cihaz Kiralama Fiyatı Ne Kadardır ? 

Cihaz Kiralama fiyatları istenilen adet, süre ve konfigürasyona bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genelde çok düşük tutulmaya çalışılan fiyatlar günlük 3 TL ile 100 TL arasında değişmektedir.  

Kısa Dönem Cihaz Kiralama Nasıl Yapılır ?

Cihaz Kiralamada kullanılacak yer ve amaç kiralama sırasında belirtilmelidir. Kullanıcının sorumluluğunda olan cihazların sigortalanması aşamasında yer değiştirmesi (şehir ve/veya ülke) fiyatlandırmayı etkilemektedir. Ayrıca her ne kadar kullanma amacı kullanıcıyı ilgilendirse de yasa dışı amaçlarla kullanılabilecek durumlarda firmamız kiralama yapmama hakkına sahiptir. 

Kısa Dönem Cihaz Kiralamada Geçerlilik Süresi Var Mıdır ? 

Cihaz Kiralama sözleşmesinde belirtilen süreler geçerlidir. Süre aşımlarında ek ücret talep edilir. 

Kısa Dönem Cihaz Kiralamanın Avantajı Nedir ? 

İstediğiniz zaman son teknolojiye sahip, istediğiniz adet cihazı lisans problemi yaşamadan, masraf kaydederek kullanabilirsiniz. Kısa süreli kiralamalar çok avantajlı olup uzun süreli kiralamalarda satın almak daha avantajlıdır. 

Kısa Dönem Kiraladığım cihaz arızalanırsa ne olur ?

  Kiralanan cihaz arızalandığında Bilgisayar Hastanesi tarafından başka bir cihaz ile değiştirilir. 

İkinci El Ürün Alım – Satımı Nedir ?

Bilgisayar Hastanesi misyonu itibarı ile bilgi işlem cihazlarının tamamının en uzun süre ile kullanılmasını hedefler. Yeni cihaz alan kişilerin eski cihazlarını alıp, bakımını yaptıktan sonra istenirse garanti de vererek bu eski cihazları çok ekonomik olarak yeniden kullanıma sunar. 

Kimler İkinci El Ürün Almalı veya Satmalıdır ? 

Yeni cihaz alan tüm kişi ve kuruluşlar eski cihazlarını satmalıdır. Ekranı veya anakartı bozuk bir notebook tamiri için gerekli yedek parça fiayatı genellikle yeni bir notebook alma maliyetine yaklaşmakta ve hatta geçmektedir. Bu durumda tamir edilemeyen Notebooklardan fayda sağlanamamaktadır. Gelir durumu düşük tüm kullanıcılar da ikinci el ürünleri tercih etmelidir. Çoğu zaman tamir görmüş ve teknolojik açıdan biraz eski olan tüm ürünler ortalama kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.  

İkinci El Alım Satım Kapsamında Hangi Hizmetler Vardır ? 

İkinci el ürünler iki şekilde satın alınır, nakit olarak satınalınır veya konsinye olarak satışa konabilir. Her iki durumda da cihaz temizlik ve onarımı yapılır, varsa eksik parçaları tamamlanır, istenilmesi durumunda Bilgisayar Hastanesi güvencesinde garanti verilir.

İkinci El Ürünler Nereden ve Nasıl Alınır ve Satılır ? 

Bilgisayar Hastanesi ikinci el ürünleri satın alabilmek için ürünlerin gerçekçi fiyatlandırılmasını ve İstanbul Merkez laboratuvara getirilmesini talep eder. Satış ise internet sitesinden gerçekleşebildiği gibi yine merkez ofisimizden de yapılmaktadır. Genellikle satın almak isteyen kişiler, kullanılmış ürünü görmek istediklerinden dolayı merkez ofisimizden satınalmak tercih edilmektedir.

İkinci El Ürün Fiyatı Ne Kadardır ? 

İkinci el ürün fiyatları, ürünlerin marka, model ve durumlarına göre değişiklik gösterir. 

Servis Anlaşması Nedir ? 

Servis Anlaşması, kurumlara yönelik tüm bilgisayar, notebook, yazıcı ve çevre birimlerinin her türlü donanım ve yazılım arızalarının anlaşma süresi boyunca ister Bilgisayar Hastanesi laboratuvarlarında, ister müşteri yerinde limitsiz servis ve teknik destek alabileceği bir servis şeklidir. 

Kimler Servis Anlaşması Yaptırmalıdır ? 

Bilgisayar, notebook, yazıcı ve çevre birimi adedi yaklaşık on cihaz üzerinde olan ve üst sınırı binlerce cihazı geçen ve tüm cihazlarının devamlı çalışır durumda olması için beklemek ve üzülmek istemeyen, bilgi işlem sorumluları ve bilgi işlem departmanı olmayan tüm kurumlar Servis Anlaşması yaptırmalıdır. 

Servis Anlaşması Kapsamında Hangi Hizmetler Vardır ? 

 Serrvis anlaşması süresince Bilgisayar Hastanesi laboratuarlarında veya müşteri yerinde limitsiz servis desteği, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, Novell, NT, 2000, XP, Linux çoklu işletim sistemi, Win 95, Win 98, Win 2000, Win Vista, Win 7, Win 8, Win ME, XP, Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter, projeksiyon cihazı, digital fotoğraf makinası, POS yazıcı ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları ve virus desteği, Yetkili Servis Merkezi olduğumuz markalarda garanti hizmetleri, orjinal yedek parça desteği, diğer markalarda müşteri adına hareket desteği standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, eleman bordralama, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir. 

Servis Anlaşması Nereden ve Nasıl Satın Alınır ? 

Kullanıcıya özel olan Servis Anlaşması bizlerle temasa geçilmesi durumunda deneyimli Müşteri Temsilcilerimizin ziyareti ve daha sonraki karşılıklı görüşmeler sonucunda kullanıcıya özel hazırlanır, fiyatlandırılır ve neticelendirilir. Ödemeler karşılklı tercihler sonucu aylık olarak talep edilmektedir. 

Servis Anlaşması Fiyatı Ne Kadardır ? 

Kullanıcıya özel olan Servis Anlaşması fiyatları tüm önyargıların aksine ancak görünce ve karşılaştırınca anlayabileceğiniz şekilde ekonomik ve caziptir. 

Servis Anlaşmalı Müşteri Nasıl Hizmet Alır ? 

Kurumsal Bakım Anlaşması olan müşteri Bilgisayar Hastanesi Servis Anlaşması destek masasına telefon, fax, e-mail veya internet online arızabildirimi yolu ile destek ihtiyacını bildirir. Aynı gün içerisinde müşteri ile temasa geçirilerek gereken şekilde arızaya müdahele edilir ve genellikle giderilir. Müşteri kullanıcı adı ve şifresi ile internet üzerinden tüm arızları cihaz ve servis işlemlerini takip edebilir. 

Servis Anlaşması Geçerlilik Süresi Var Mıdır ? 

Genellikle 12 ay süre yapılan Servis Anlaşmaları istek üzerine daha kısa veya uzun sürelerle yapılabilir. 

Servis Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir? 

Servis Anlaşmalı müşteri önceliği en üst seviyede olan müşteri sınıfımızdır. Destek için bekleme sorunu olmayan müşteriler devamlı çalışan ve minimum düzeyde işgücü kaybeden kullanıcılardır. Sisteminizi ve sizleri tanıyan eğitimli, güvenilir ve ciddi bir ekip ile çalışmak, anlaşma süresince herhangi bir ek ücret ödememek gibi avantajlar bizlerle senelerce devamlı çalışan kullanıcıların vazgeçemediği avantajlardır. Ayrıca Anlaşma kapsamına girmeyen tüm servislerde % 35 indirim hakları vardır.

Bilişim Filo Kiralamada Lisans ve yazılım kiralayabiliyormuyuz ?

Evet. Yeni operasyonel Kiralama kanununa göre, ve dolayısı ile Bilişim Filo Kiralamada bütün yazılım ve lisanslar da artık kiralanabiliyor.

Bilişim Filo kiralamada Dönem sonunda kira uzaması nasıl olur, devam edebiliyormuyuz ?

Evet. Dönem bittiğinde kirayı istediğiniz kadar uzatabiliyorsunuz, üstelik dönem içi kira fıyatından % 50 ye varan indirimlerle.

Bilişim Filo Kiralamada Dönem sonunda ürünlere sahip olabilirmiyiz ?

Evet. Çok mantıklı olmamasına rağmen dönem sonunda ürünleri o günkü piyasa fiyatlarından daha düşük bedellerle satın alabiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada Dönem içerisinde ürünüleri bir üst modelle değiştirebilirmiyiz ?

Dönem içerisinde ihtiyaç duymanız halinde o günkü şartlara göre oluşan farkını ödeyerek daha üst modellerle değiştirebiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamad KDV mahsup edilebiliyor mu ?

Evet. Bilişim Filo Kiralama tarafından kesilen aylık faturaların KDV sini o ay indirilebilir KDV olarak ödenecek KDV nizden düşebiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada Tüm masraflar vergiden düşülebiliyormu ?

Evet. Bilişim Filo Kiralama tarafından kesilen aylık kira faturalarını masraf olarak gösterip ödenecek verginizden düşebiliyorsunuz.

Bilişim Filo kiralamad Birey olarak kiralama yapabilirmiyim ?

Hayır. Mevcut uygulamada, şu an için bireylere Bilişim Filo Kiralama kapsamında kiralama yapamıyoruz ama kısa dönem kiralama kapsamında birey olarak kiralama yapabiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada Ürün kaybolur veya çalınırsa ne oluyor ?

Yaptırdığınız sigorta kapsamında bedelini (varsa kesintilerden sonra) sigorta şirketinden alabiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada Diğer hizmetlerinizden nasıl faydalanabiliyoruz ?

Kutu teslim yanında eğer hizmet de satın aldıysanız  şirketimizin sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada Sertifikalı Veri temizliği ne demek, nasıl yapılıyor ?

Ürünleri dönem sonunda geri teslim ederken içerlerinde bulunan bilgilerin istemeniz durumunda Dünya standartlarında Sertifikalı bir şekilde formatlama işlemini ücretsiz olarak biz yaparak verileriniz güvenliğini sağlıyoruz.

Bilişim Filo Kiralamada İstanbul dışında nasıl servis alabiliyoruz ?

Şu an için istanbul dışında servis sağlamıyoruz. Sadece Kutu teslim şeklinde çalışıyoruz. Tabii eğer İstanbul Merkeze ulaşımını siz sağlarsanız aynı İstanbul içi servislerden de faydalanabiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada Her ürün için ek servis alabiliyormuyuz ?

Evet. Her ürün için servis alabiliyorsunuz. Fakat bazı ürünler için pek mantıklı olmadığınıda göz önünde bulundurun.

Bilişim Filo Kiralamada Ek servis seviyeleri değişebilir mi ?

Evet. İstemeniz durumunda servis seviyesini arttırabilirsiniz.

Bilişim Filo Kiralamada 24 ayı geçen kira sürelerinde biten standart garanti nasıl devam ediyor ?

Eğer baştan garanti arttırım ürünü satın almadıysanız standart garanti 24 ayın sonunda bitiyor.

Bilişim Filo Kiralamada Daha kısa süreli ürün kiralıyabiliyormuyuz ?

Evet. Eğer çok kısa süreli ürün kiralamak isterseniz Bilişim Filo kiralama kapsamında değil ama Kısa Dönem Kiralama kapsamında ürün kiralayabiliyorsunuz.

Bilişim Filo Kiralamada En az kaç adet kiralayabiliriz ?

Adet limiti olmamakla beraber 25 adet ve altında finansal avantajı azalıyor.

Bilişim Filo Kiralamada Şemsiye anlaşma ne demek ?

Şemsiye anlaşma yüksek adet için anlaşmayı baştan yapıp, ihtiyaç duymanız halinde dönem içerisinde sözleşme limitiniz kadar cihazı istediğiniz zaman ve adette kiralayabiliyorsanız. İhtiyaç olmaması durumunda kiralama yapmak zorunda değilsiniz.

Bilişim Filo Kiralamada Envanter yönetimi ne demek ?

Kiralanan ürünlerin seri no, özellikleri ve servis kayıtlarını tutulduğu detaylı takip sistemi olup tarafımızdan ücretsiz sağlanan bir hizmettir.

Bilişim Filo Kiralamada Lisans yönetimi ne demek ?

Kiralanan ürünlerde standart gelmeyen lisanslar var ise (örneğin Microsoft Office uygulamaları) onların tarafımızdan takip edildiği sistemdir.

Bilişim Filo Kiralamada Standart garanti yönetimi ne demektir ?

Herhangi bir ürünü herhangi bir yerden satın almanız durumunda garantisi için üretici veya ülke distribütörüğ ve/veya Yetkili servis merkezlerince standart olarak uygulanan prosedürler demektir.

Bilişim Filo Kiralamada Yedek cihaz temini nasıl oluyor?

Eğer yedek cihaz opsiyonunu baştan kiraladıysanız ürün çeşidine göre, garanti içi vetya dışı arızalarda bazılarında limitsiz, bazılarında baştan belirtilen limit dahilinde ücretsiz olarak biz sağlıyoruz. Eğer bıu opsiyonu almadıysanız herzaman Kısa dönem kiralama kapsamında ve % 50 indirimle bu hizmeti bizden temin edebilirsiniz.