İNTERMEDYA EKONOMİ 26 MART – 01 NİSAN 1995 – HASTANADE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ

Basın

İkibuçuk yıldan bu yana bilgisayarların en yakın dostu olan, onların her türlü sorunları ile ilgilenen Bilgisayar Hastanesi, şimdi de kullanıcılarına eğitim vererek, işyerlerinde verimi arttırmayı amaçlıyor.

Yaptığımız her işte elimizin altında olan bilgisayarlar tıpkı bir canlı gibi bakım istiyor. İkibuçuk yıl önce faaliyet başlayan Bilgisayar Hastanesi,bilgisayarlarla ilgili periyodik koruyucu bakım, teşhis ve onarım, yedek parça, kapasite arttırımı ve sistem geliştirme, tesisat ve kablolama, sistem destek, bağımsız danışmanlık, model yükseltme ve her türlü teknik işlerle akla gelebilecek her türlü soruna çözüm getirmek amacıyla kuruldu.

Franchising ile yurda yayılacak

Bilgisayar Hastanesi yaptığı işin niteliğine göre Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine de sahip Bilgisayar Hastanesi’nin bilgisayar satışı yapan pek çok firmadan en büyük farklılığı sadece bakım ve hizmet satıyor olması. Ayrım yapmadan her marka PC ve yazıcıya hizmet vermek ise Bilgisayar Hastanesi’nin diğer önemli bir özelliği .

İstanbul’da yetmiş kişilik bir kadroyla hizmet veren Bilgisayar Hastanesi 650 metrekarelik kapalı alanda, laboratuarları ve gezici araçları ile hizmet veriyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl Ocak ayında Ankara’da da bir şubesi açılan Bilgisayar Hastanesi’nin  Adana, İzmir, Bursa’da anlaşmalı olarak, franchising sistemi ile çalıştığı firmalarda bulunuyor.

Önümüzdeki dönemlerde Bilgisayar Hastanesi’nin franchising ile yurt geneline yayılması planlanıyor.Hizmet kimliğinin yanında eğitim verme kimliğininde olması önemli bir etken. Böylece kullanıcılarına tam anlamıyla hizmet etmeyi planlıyor.

NASIL BİR EĞİTİM? Bilgisayar Hastanesi’nin 150’nin üzerinde anlaşmalı olduğu potansiyel müşterisi bulunuyor. Esas amaç da potansiyel müşterilere ve şirketlere eğitim vermek. Ancak bazı istisnai durumlarda, Örneğin grup halinde başvuru yapıldığı zamanlarda müşterisi olmayanlara da eğitim verilebiliyor. Verilen eğitimin saat ücreti fiks 300 bin Lira. Ancak bu fiyat kişi sayısına göre değişiyor.

Grup halinde alınan eğitimlerde grup ve paket özel indirimi uygulanıyor. Bir grubun en az dört kişiden oluşması gerekiyor. Örneğin beş kişilik bir gruba uygulanan fiyatla on kişilik bir gruba uygulanan fiyat farklı oluyor. Ayrıca her kullanıcıya bir bilgisayar tahsis edlmesi önemli bir ayrıcalık. Verilen bilgisayar eğitimi ile işyerlerinde yüzde 100’lük bir verim artışı getirmeyi hedefleyen Bilgisayar Hastanesi, deneyimli ve uzman eğitmenleri ile bu hedefe ulaşacağa benziyor.