İSTANBUL GAZETESİ 30.01.2005 – Bilgisayar Hastanesi’nden bireysel kullanıcı hizmeti

Basın

Kurumsal Satış Müdürü Deniz Girgin : “İcat paketleri ile sektörde kazandığı deneyimleri raflarda tüketicilere sunmak istiyoruz”

Genel Müdür Ahmet Okyay: “2005’te 24 bin icat paketi satarak işlerimizin yüzde 20’sini icat paketlerine geçirmeyi planlıyoruz”

1992 yılından bu yana bireysel ve kurumsal bilgisayar pazarında bakım ve onarım hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi, Türkiye’ de ilk kez bireysel kullanıcılar yönelik servis hizmetini kutulanmış ve raflarda satılabilir hale getirilmiş şekilde piyasaya sürüyor.

Tüm Türkiye’deki bilgisayar kullanıcılarına hızlı, etkin, profosyonel tamir ve bakım hizmeti sunulması amacıyla hayata geçirilen icat, iki farklı paket halinde sunuluyor. İcat standart ürününü satın alan bir kullanıcı, marka ve model bağımsız olmak üzere masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı ile yazıcısına 1 yıl boyunca ücretsiz ve limitsiz, parça hariç servis desteği alma imkanına sahip oluyor. İcat HP paketinde ise HP ve Compaq marka dizüstü bilgisayarlara parça dahil olmak üzere 1 yıl garanti temin ediliyor. Üstelik arızalı cihazlar parça değişimi gerekmeyen durumlarda en geç 48 saat içerisinde tamir edilip, kullanıcısına teslim ediliyor. ‘icat Standart’ paketi 60 $+KDV, ‘icat HP’ paketi ise 120 $+KDV  fiyatla satılıyor.

İcat servis paketlerinin ismi, Türkçe karşılığı ‘bireysel bakım anlaşması’ olan ‘individual care agreement’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. ‘t’ harfi ise icat paketlerinin tüketiciye sağladığı katma değer ile yeniliği işaret ediyor ve ürün logosunda “” işaretiyle simgeleniyor. Dizüstü, masaüstü ve cep bilgisayarları ve yazıcılar için 1 yıllık limitsiz sevis hizmeti sağlayan icat, Türkiye’de ilk kez tüketicilerin hizmetine sunulmuş bireysel bakım anlaşmaları içeriyor.