IT BUSINESS WEEKLY 31.01.2005 – BİLGİSAYARINIZIN YENİ İLACI: İCAT PAKETİ

Basın

Yaklaşık 13 yıldır bireysel ve kurumsal bilgisayar pazarında bakım ve onarım hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana edindiği tüm deneyim ve birikimler tek bir kutu içerisinde toplanarak, icat paketleri aracılığıyla Türkiye’de ilk kez sunulan bu hizmet, kutulanmış ve raflarda satılabilir hale getirilmiş, bilgisayarlara yönelik servis paketlerinden oluşuyor.

İcat servis paketlerinin ismi, Türkçe karşılığı ‘bireysel bakım anlaşması’ olan ‘individual care agreement’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. ‘t’ harfi ise icat paketlerinin tüketiciye sağladığı katma değer ile yeniliği işaret ediyor ve ürün logosunda “+” işaretiyle simgeleniyor. Dizüstü, masaüstü ve cep bilgisayarları ve yazıcılar için 1 yıllık limitsiz sevis hizmeti sağlayan icat, Türkiye’de ilk kez tüketicilerin hizmetine sunulmuş bireysel bakım anlaşmaları içeriyor.

İcat standart ürününü satın alan bir kullanıcı, marka ve model bağımsız olmak üzere masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı ile yazıcısına 1 yıl boyunca ücretsiz ve limitsiz, parça hariç servis desteği alma imkanına sahip oluyor. İcat HP paketinde ise HP ve Compaq marka dizüstü bilgisayarlara parça dahil olmak üzere 1 yıl garanti temin ediliyor. Üstelik arızalı cihazlar parça değişimi gerekmeyen durumlarda en geç 48 saat içerisinde tamir edilip, kullanıcısına teslim ediliyor. ‘icat Standart’ paketi 60 $+KDV, ‘icat HP’ paketi ise 120 $+KDV  fiyatla satılıyor