Teknobilgi.com 26.01.2005 – Bilgisayarınızın ilacı “icat” paketlerinde

Basın

Bilgisayar Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana edindiği tüm deneyim ve birikimler tek bir kutu içerisinde toplanarak, “icat” servis paketleri aracılığıyla Türkiye’deki tüm bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunuldu.

1992 yılından bu yana bireysel ve kurumsal bilgisayar pazarında bakım ve onarım hizmeti veren Bilgisayar Hastanesi, Türkiye’ de bir ilki gerçekleştiriyor. Bilgisayar Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana edindiği tüm deneyim ve birikimler tek bir kutu içerisinde toplanarak, icat paketleri aracılığı ile Türkiye’deki tüm bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Türkiye’de ilk kez sunulan bu hizmet, kutulanmış ve raflarda satılabilir hale getirilmiş, bilgisayarlara yönelik servis paketlerinden oluşuyor.

İcat servis paketlerinin ismi, Türkçe karşılığı ‘bireysel bakım anlaşması’ olan ‘individual care agreement’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. ‘t’ harfi ise icat paketlerinin tüketiciye sağladığı katma değer ile yeniliği işaret ediyor ve ürün logosunda “” işaretiyle simgeleniyor. Dizüstü, masaüstü ve cep bilgisayarları ve yazıcılar için 1 yıllık limitsiz sevis hizmeti sağlayan icat, Türkiye’de ilk kez tüketicilerin hizmetine sunulmuş bireysel bakım anlaşmaları içeriyor.

Tüm Türkiye’deki bilgisayar kullanıcılarına hızlı, etkin, profosyonel tamir ve bakım hizmeti sunulması amacıyla hayata geçirilen icat, iki farklı paket halinde sunuluyor. İcat standart ürününü satın alan bir kullanıcı, marka ve model bağımsız olmak üzere masaüstü ya da dizüstü bilgisayarı ile yazıcısına 1 yıl boyunca ücretsiz ve limitsiz, parça hariç servis desteği alma imkanına sahip oluyor. İcat HP paketinde ise HP ve Compaq marka dizüstü bilgisayarlara parça dahil olmak üzere 1 yıl garanti temin ediliyor. Üstelik arızalı cihazlar parça değişimi gerekmeyen durumlarda en geç 48 saat içerisinde tamir edilip, kullanıcısına teslim ediliyor. ‘icat Standart’ paketi 60 $+KDV, ‘icat HP’ paketi ise 120 $+KDV  fiyatla satılıyor.

İcat paketleriyle ilgili bilgi veren Bilgisayar Hastanesi Kurumsal Satış Müdürü Deniz Girgin, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: ‘Bilgisayar Hastanesi olarak misyonumuz dürüst, güvenilir ve hızlı servis vermek esasına dayanıyor. Yalnızca servis vermeye yönelik ülkemizdeki ilk firma olmamız, bu alanda yıllar boyunca edindiğimiz deneyimi tüketicilerimizin hizmetine en etkin şekilde sunmamıza olanak veriyor. Kurulduğumuz günden bu yana edindiğimiz tüm deneyim ve birikimleri tek bir kutu içerisinde topladık ve bireysel bakım anlaşmalarını içeren icat paketleri şeklinde ülkemizdeki tüm bilgisayar kullanıcılarının hizmetine sunduk.’

Bilgisayar Hastanesi Hakkında

Bilgisayar Hastanesi, kişisel bilgisayar pazarında bakım ve onarım hizmeti vermek amacıyla 1992 yılında kurulmuştur. Dünya standartları çerçevesinde hizmet sunmayı hedefleyen Bilgisayar Hastanesi’ nin misyonu dürüst, güvenilir ve hızlı servis vermek esasına dayanmaktadır. Yalnızca servis vermeye yönelik faaliyet gösteren ülkemizdeki ilk şirket olan, geniş laboratuvar olanakları ve profosyonel kadrosuyla kusursuz hizmeti amaçlayan Bilgisayar Hastanesi, tüm müşterilerine hızlı, kaliteli ve eksiksiz destek sunmaktadır. İstanbul’daki merkezinin yanı sıra Türkiye genelindeki bölge temsilcilikleri aracılığıyla ve sertifikalı uzman kadrosuyla d,züstü bilgisayarlar, kişisel bilgisayarlar, sunucular, bilgisayar çevre birimleri, network sistemleri ve yazıcılar için bakım, onarım ve servis hizmeti vermektedir.

İstanbul Gümüşsuyu’ndaki 500 metrekare kapalı alana sahip merkezinde 50’nin üzerinde personeliyle hizmet veren Bilgisayar Hastanesi, 14 yılda oluşan birikimlerini müşterilerinin her türlü destek ihtiyacını en kısa sürede karşılamak için kullanmaktadır. Deneyimli çalışanlardan oluşan profosyonel kadrosunda yer alan bütün teknisyenler A+, EPS, APS, ASE, MCP, MCSE sertifikalarına sahiptir. Tecrübeli kadrosu, laboratuvarları ve gezici araçlarıyla 200’ü aşkın kuruluşa hizmet vererek, yılda 50.000’ den fazla cihaz üzerinde tamir ve bakım çalışması gerçekleştirmektedir. Bilgisayar Hastanesi, ISO 9001:2000 sertifikası ve TSE belgesine sahiptir.

HP Yetkili Servis Sağlayıcısı olan Bilgisayar Hastanesi, bilgisayar ve yazıcı kiralama hizmetlerinden kurumsal bakım anlaşmalarına kadar uzanan geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. İkinci el ürün alım satımı, her türlü yazıcı tamiri ve acil servis olanakları sunduğu gibi servis paketleri de Bilgisayar Hastanesi’ nin bilgisayar kullanıcılarına sunduğu benzersiz ve avantajlı hizmetler arasında yer almaktadır.

www.bilgisayarhastanesi.com adresinden ulaşabilen Bilgisayar Hastanesi, müşterilerine internet üzerinden arıza takip imkanı da sunmaktadır.