YENİ ASIR 30 MAYIS 1999 Pazar – İzmir’de Bilgisayar Hastanesi kuruldu – 30.05.1999

Basın

İzmir’de faaliyet gösteren Gökbil Veri İletişim Sistemleri Şirketi İstanbul’daki Bilgisayar Hastanesi’nin Ege Bölge Temsilciliğini aldı.

İstanbul’daki Bilgisayar Hastanesi’nin ardından Türkiye’de ikinci olarak izmir’de hastanenin kurulduğunu belirten Gökbil Veri İletişim Sistemleri Şirketi ortağı İsmail Kemal Bol, amaçlarının kaliteli hizmet vermek olduğunu söyledi. Bol, Konak’taki Bilgisayar Hastanesi’nde bilgisayar tamiri, bilgisayarın koruyucu bakım ve temizliği, arızalı cihazların rehabilitee edilmesinin yanısıra bilgisayar şirketlerine danışmanlık da yapacaklarını belirtti. Hastane’de teknik elemanların görev yapacağını anlatan Kol, “Bu elemanlar, İstanbul’daki Hastane’de eğitimden geçtiler. Burada servisi profosyonelce yapıyoruz” dedi.

Bilgisayar da bakım ister

Sayısı 1.5 milyonu aşan bilgisayarlarıyla, Türkiye de bir “bilgisayar çöplüğü” olma yolunda. Her yıl kurulan yüzlerce şirketin ithal edip sattığı, ama şirket battığı için bakım hizmetleri yapılamayan bilgisayarlar bu çöplüğün baş aktörleri. İşte bu sahipsiz bilgisayarların imdadına Bilgisayar Hastanesi yetişiyor. 2 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Bilgisayar Hastanesi, her marka bilgisayarı tamir edecek donanıma ve ekibe sahip, franchising yoluyla şube sayısını arttırma çalışmaları yapan şirketin 200’ü bakım anlaşmalı, 800’ü anlaşmasız bin müşterisi var.

Bilgisayar Hastanesi’nin araştırmalarına gore, PC kullanımında ortaya çıkan arızaların yüzde 65’I donanım, yüzde 35’i de yazılımda meydana geliyor. Donanımdaki arızaların başlıca nedenini de kullanıcı hataları ve virüsler oluşturuyor. Bilgisayar Hastanesi yetkilileri, bilgisayarın da bütün aletler gibi belirli sürelerle bakımlarının yapılması gerektiğini vurguluyorlar. Bakımın, yılda 3 kez yapılması gerekiyor. Bilgisayar Hastanesi’nin servis fiyatları şöyle: Kullanıcı ofisinde ilk saat için 50 dolar, sonraki saatler 40 dolar. Hastane’de ise ilk saat için 40, sonraki saatler için 30 dolar.

Bilgisayar Hastanesi’nin telefon numarası: (0212) 252 17 67- 252 15 75